AfB Slovakia s.r.o.

Sociálny podnik IT počítač výpočtová technika repasovanie

Kontakt

Strojárenská 1C
917 02 Trnava

Tel.:
+421 33 553 2222 
E-mail:
[email protected] 
Web:
http://www.afb-group.sk

Charakteristika organizácie

AfB - IT neziskovka so spoločenskou aj ekologickou pridanou hodnotou
IT-Služby a IT–remarketing
AfB je najväčším neziskovým IT-podnikom v Európe, ktorý pôsobí v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Francúzsku a na Slovensku. Od roku 2004 sa AfB špecializuje na preberanie vyradeného hardvéru od spoločností a verejných inštitúcií. Po zadokumentovanom vymazaní dát a zrepasovaní ich opätovne uvádza na trh.
AfB-Práca pre ľudí so zdravotným znevýhodnením
AfB pochádza z nemeckého „Arbeit für Menschen mit Behinderung“ čiže „Práca pre ľudí so zdravotným znevýhodnením“. Naša uznávaná inkluzívna spoločnosť momentálne zamestnáva okolo 440 ľudí v 19 pobočkách v 5 krajinách, z toho takmer polovicu so zdravotným znevýhodnením. Cieľom AfB a jej materskej spoločnosti Initiative 500gAg je vytvoriť 500 pracovných miest pre ľudí so zdravotným znevýhodnením.
Ekologický prínos vďaka remarketingu a recyklácii
V roku 2019 spracovalo AfB v spolupráci s 685 partnermi z 9 krajín viac ako 476 000 zariadení, 65% z nich sa podarilo opätovne uviesť na trh. Technická Univerzita v Berlíne analyzovala procesy AfB a potvrdila ich ekologický prínos. V roku 2019 sme pomocou zhodnotenia a predaja použitého tovaru v porovnaní s novým tovarom ušetrili 52,3 miliónov kWh elektrickej energie, 22,9 miliónov kg surovinových zdrojov(prepočítane na ekvivalent železa), a prispeli k ochrane klímy úsporou 17 miliónov kg ekvivalentov CO2.
AfB Slovakia
Od júna 2019 má spoločnosť AfB plne funkčnú prevádzku v Trnave. Na Slovensku má priznaný štatút sociálneho podniku. 75% zamestnancov tvoria ľudia so zdravotným znevýhodnením, 100% zisku je reinvestovaného do spoločnosti. Výhľadovo by sme chceli zamestnať do 50 ľudí, minimálne polovica z nich bude zdravotne znevýhodnených.
Social & Green IT
Skĺbenie dvoch najvýznamnejších rozmerov našej činnosti, teda ekologického prínosu a podpora zamestnanosti ľudí so zdravotným znevýhodnením z nás robí jedinečný podnik v oblasti IT na slovenskom trhu. Našim partnerom ponúkame množstvo riešení starostlivosti o ich použitý hardvér, od zberu, cez certifikované mazanie dát, až po ich odpredaj zamestnancom a podporu neziskových spoločností a organizácii, či charitatívnych projektov podľa ich výberu. Postaráme sa o celý Váš hardvér, odpadnú Vám starosti s jeho likvidáciou, odpredajom, alebo mazaním dát. Podporte nás svojím partnerstvom, posilnite svoj imidž, zvýšte svoju CSR, buďte sociálny a zelený aj v oblasti IT.
Viac o našej činnosti a našich službách sa dozviete na našom webe a propagačných materiáloch:
https://www.afb-group.sk/home/
https://www.afb-group.sk/partneri/na-stiahnutie/

Kontakt

Prostredníctvom tohto formulára kontaktujte organizáciu.